شبکه خبری فردیس

  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۷/۶/۲۸ (شهريور)
آخرین اخبار: 
کد خبر:
2284
 | 
تاریخ انتشار: 
سه شنبه 
۱۳۹۵/۶/۹
-
۱۸:۲۷
 | 
بازدید
۸۶۵
 | 

شبکه خبری فردیس، مهندس طهایی استاندار البرز، به همراه معاونین ، مدیران کل دستگاههای اجرایی استان البرز روز سه شنبه با سفر به شهرستان فردیس 17 پروژه عمرانی را به بهره برداری رسید.


استاندار البرزدر حاشیه افتتاح پروژه های هفته دولت در شهرستان فردیس، میزان اعتبارات صرف شده برای این پروژه ها در بخش های مختلف عمرانی ، خدماتی ، آموزشی ، بهداشتی و ... را 77 میلیارد ریال اعلام کرد.


سیدحمید طهایی با اشاره به گشایش فرهنگسرای منطقه محروم مشکین دشت اظهار داشت: فرهنگسرای ولایت کانونی برای فعالیت های آموزشی،فرهنگی و کتابخانه ای برای مردم و جوانان مشکین دشت خواهد بود.


وی از شبکه آبیاری تحت فشار فردیس به عنوان یکی از پروژه های عمرانی نام برد که با حمایت دولت برای آبیاری اراضی کشاورزی و باغی راه اندازی شده است.


طهایی گفت: دولت 85 درصد هزینه ها برای تکمیل تجهیزات بخش کشاورزی به شیوه های نوین آبیاری را تقبل کرده است و کشاورزان باید از این فرصت بهره مند شوند.


استاندار البرز در سفر خود به فردیس ازمدرسه 15 کلاسه خیرساز این شهرستان که در حال ساخت است ، بازدید کرد.


طهایی ، این اقدام خیرین را الگو و نمونه علمی و فرهنگی برای جامعه دانست و گفت: نمونه های فراوانی از خیرین در استان البرز را شاهد هستیم.


وی با اشاره به گشایش 317 پروژه هفته دولت دراستان البرز گفت: امسال در این استان شاهد افزایش 300 درصدی اعتبارات عمرانی هستیم ضمن اینکه


هزینه و کیفیت پروژه ها نیز تا سه برابر افزایش پیدا کرده است.20 هکتار از اراضی کشاورزی فردیس زیر پوشش سیستم آبیاری نوین رفت20 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فردیس روز سه شنبه در مراسمی با حضوراستاندار البرز زیرپوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفت.


رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس در حاشیه گشایش این پروژه گفت: پروژه آبیاری تحت فشار در روستای فرخ آباد برای آبیاری اراضی کشاورزی و با هدف استفاده بهینه از آب راه اندازی شده است.


نصرت اله صالحی مهرافزود: این گونه پروژه ها در وضعیت کم آبی نقش موثری درمهار بحران کم آبی دارد.


وی اظهار کرد: دولت برای اجرای این طرح 2 میلیاردو 600 میلیون ریال تسهیلات در اختیار کشاورزان روستای فرخ آباد قرار داده است.


وی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان فردیس در نظر دارد 250هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را زیرپوشش آبیاری تحت فشار ببرد.


وی افزود: کاهش مصرف آب محصولات کشاورزی و صرفه جویی در هزینه ها از امتیازات این طرح بشمار می رود.فرهنگسرای ولایت و بازار روز بعثت مشکین دشت گشایش یافتفرهنگسرای ولایت و بازار روز بعثت مشکین دشت شهرستان فردیس روز سه شنبه با حضور استاندار البرز گشایش یافت.


شهردار مشکین دشت فردیس در آیین گشایش این پروژه ها گفت: فرهنگسرای ولایت و بازار روز بعثت مشکین دشت، در زمینی مساحت یک هزارو600 متر مربع در2 طبقه و با اعتباری بالغ بر35 میلیارد ریال احداث شده است .


محبوب فروزنده افزود: تا پیش از این مشکین دشت از فرهنگسرا و مکانی فرهنگی برخوردار نبود.


وی ادامه داد:با راه اندازی بازار روز مشکین دشت بصورت مستقیم زمینه اشتغال 30 نفر فراهم شد.


وی به ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری مشکین دشت طی سه سال گذشته پرداخت ، افزود: حدود 400 میلیارد ریال پروژه در بخش عمرانی اجرا شده است.


وی اظهار کرد: طرح تفصیلی مشکین دشت در سال 94 اجرا شد و پروژه عمرانی از جمله جاده سلامت،ساختمان خدمات شهری و ممیزی افتتاح شد.


فروزنده گفت: حدود 40 درصد کار انجام شده برای درآمد پایدار شهرداری است.


شهردار مشکین دشت گفت: 45 هکتار بافت فرسوده در مشکین دشت وجود دارد که کار مطالعاتی و نقشه برداری صورت گرفته است.


وی اولویت شهرداری مشکین دشت را تکمیل پروژه های نیمه تمام اعلام کرد و افزود:برای افزایش سرانه های آموزشی، فرهنگی و درمانی شهرداری زمین در اختیار ادارات گذاشته شده است.


فروزنده گفت: یک هزار و 400 مترمربع زمین برای ساخت مسجد شهرک بعثت واگذار کرده که اکنون عملیات ساخت آن آغاز شده و شهرداری مشکین دشت یک میلیارد ریال اعتباربرای ساخت مسجد اختصاص داده است.فردیس نیازمند ایجاد شهرک اداری استفرماندار فردیس با بیان اینکه بیشتر ادارات منطقه در ساختمان های استیجاری فعالیت دارند، گفت: فردیس به ایجاد شهرک اداری نیاز دارد.


علی قنبرزمانی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی، خدماتی و کشاورزی شهرستان فردیس که با حضور استاندار همراه بود، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطر شهیدان انقلاب اسلامی، اظهار کرد: از بدو تشکیل شهرستان فردیس 45 نهاد و دستگاه اداری در این شهرستان استقرار یافته که 8 دستگاه در سال جاری شروع بکار کردند.


وی با بیان اینکه امید است با استقرار تمام دستگاه های اجرایی رفاه و امنیت بیشتری در فردیس فراهم شود، گفت: تشکیل 19 اتحادیه صنفی و برگزاری انتخابات انجمن حمایت از مصرف کنندگان از اقدامات انجام گرفته در فردیس است.


فرماندار فردیس با تاکید بر لزوم استقرار تمام دستگاه های اجرایی دراین شهرستان، خاطرنشان کرد: با تشکیل شورای آموزش و پرورش اقدامات خوبی را در جهت ساماندهی مراکز آموزشی شاهد بودیم.


قنبرزمانی با تاکید بر لزوم واگذاری اموربه مردم، گفت: برای نخستین بار بازارچه میراث فرهنگی استان البرزدر مشکین دشت احداث می شود.


فرماندار فردیس با تاکید بر اینکه این شهرستان در بخش بهداشت و درمان با محرومیت های فراوانی مواجه است، گفت: احداث کلینیک شبانه روزی در این شهرستان ضروری است.استاندار البرز: مشکلات اقتصادی کشور درآستانه بهبودی است/ برجام محاصره را شکستاستاندار البرز با بیان اینکه امروز خوشبختانه شاهد وحدت و همدلی خوبی بین مردم و مسئولان هستیم، گفت: مشکلات اقتصادی با وحدت ملت و مسئولان در آستانه بهبودی است.


سیدحمیدطهایی روز سه شنبه در دیدار با مردم در مشکین دشت شهرستان فردیس، در مسجد سیدالشهدا(ع) این شهر اظهار داشت: با اینکه در سال 92 شاهد مشکلات داخلی و موانع خارجی برای رشد و توسعه کشور بودیم اما با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، موانع یکی پس از دیگری برداشته شد.


وی یادآور شد: دکتر روحانی با رأی قاطع مردم در سال 92، دولتی را تحویل گرفت که هم در داخل گرفتار مسائل اجتماعی و اقتصادی بود و هم به علت وابستگی های اقتصادی در روابط خارجی دچار چالش بودیم.


طهایی با اشاره به دستاورده های برجام گفت: پیش از این توافق کشورهای دیگر به جای پول نفت،کالا به ما می دادند و شرایط هر روز برای اداره کشورسخت تر می شد.


استاندار البرز با اشاره به ره آوردهای امنیتی برجام برای کشور بیان کرد: در شورای امنیت سازمان ملل 6 قطعنامه علیه جمهوری اسلامی صادرشد، قطعنامه هایی که اگر هر کشوری ذیل بند7 منشور سازمان ملل قرار می گرفت با اتحاد کشورهای عضو مقابله جدی با آن کشور می کردند.


طهایی با بیان اینکه بعد از برجام شرایط داخلی و خارجی نسبت به قبل بهبود یافته است، تصریح کرد: برجام حلقه محاصره را شکست و به دنیا اثبات کردیم که به دنبال جنگ افروزی نیستیم.


استاندار البرز با بیان اینکه اسلام دین صلح و آرامش است، گفت: امروز ملت قهرمان ایران عزت را با شهامت، شهادت و شجاعت به دنیا اثبات کرده است.


وی با تأکید بر اینکه باید حواس خود راجمع کنیم چرا که دشمن، دشمن است،افزود: لطمه های بزرگی را دشمن در محاصره اقتصادی به ما وارد کرد بنابراین از تجربه های گذشته باید درس بگیریم و با اتکا به توانمندی های خود، اقتصاد کشور را مقاومتی کنیم ، اقتصادی که وابسته به نفت نباشد.


وی افزود: درموضوع برجام تمام مسئولان و مردم با یکدیگر متحد شدندو ملت ایران به حقوق هسته ای خود دست یافت که این روند باید برای رفع مشکلات اقتصادی استمرار یابد.


طهایی گفت: امروز پس از برجام شاهد حضورسرمایه گذاران خارجی متعدد در استان البرز هستیم .


وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره ضرورت تقویت مساجد اظهار داشت:مساجد سنگرهای امن هستند که امسال 106 میلیارد ریال به توسعه مساجد و مصلی های استان اختصاص یافته است.تجلیل مردم از خدمات استانداردولت تدبیر و امید با ساخت و اهدای تندیسجمعی از مردم مشکین دشت شهرستان فردیس با ساخت تندیس سیدحمید طهایی وهدیه آن به وی از توجه استاندار البرز به این خطه محروم قدردانی کردند.


سید حمید طهایی به همراه معاونان خود ظهر سه شنبه در جمع مردم مشکین دشت شهرستان فردیس حضور یافت و ضمن افتتاح چند پروژه عمرانی و فرهنگی به مشکلات وخواسته های مردم رسیدگی کرد.


شهروندان مشکین دشت بخشی از مشکلات ریز و درشت منطقه را به اطلاع نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان البرز رساندند.


در پایان این دیدار مردم مشکین دشت به پاس قدردانی از تلاش های استاندار البرز تندیس سیدحمید طهایی را به وی اعطا کردند.امام جمعه فردیس : دولت تدبیر وامید به رغم تحریم و فشار درعرصه های مختلف خوش درخشید


امام جمعه شهرستان فردیس گفت: دولت تدبیر وامید به رغم تحریم ها ، فشارها و مشکلات به جای مانده از گذشته درعرصه های مختلف خوش درخشید.


حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز سه شنبه در دیدار با مردم مشکین دشت شهرستان فردیس، در مسجد سیدالشهدا(ع) این شهر اظهار داشت: دولت یازدهم در بخش بهداشت و درمان خدمات خوبی را در کشور به مردم ارائه کرده است اما کاروان خدمت دراین بخش هنوز به فردیس نرسیده و هیچ اقدامی در خصوص بهداشت ودرمان برای این شهرستان انجام نداده است.


وی افزود: حتی مکان بهداشت ودرمان شهرستان فردیس در یک زیرزمین به مردم این شهرستان خدمات ارائه می دهد.


ایمانی گفت: مدیر کل دانشگاه قول داده بود اما هیچ قدمی برای احداث بیمارستان 160 تخت خوابی فردیس انجام نداده اند بلکه 54 تختخواب این بیمارستان کاهش داده اند.


امام جمعه شهرستان فردیس اظهار داشت: متاسفانه کاری در خصوص احداث بیمارستان دولتی فردیس که یکی از نیازهای اساسی این شهرستان حدود 600 هزار نفری هیچ اقدامی صورت نگرفته است.


وی یکی از مشکلات فردیس را معضل ترافیک مطرح کرد و اظهار داشت: ادامه خط دو مترو کرج تا فرودگاه امام باید انجام شود و امیدوارم که استاندارالبرز در سفر ریاست جمهوری به این استان را طرح موضوع شود تا این مشکلات برطرف شود.استاندار البرز: خانواده های معظم شهداء مظهر انقلاب اسلامی هستند


استاندار البرز با اشاره به ارزش های والای دفاع مقدس گفت: خانواده های معظم شهدا مظهر انقلاب اسلامی هستند و دیدار با این عزیزان موجب تقویت رروحیه معنوی در بین مردم و مسئولان می شود.

سید حمید طهایی روز سه شنبه در دیدار با خانواده های معظم شهدای شهرستان فردیس افزود: این عزیزان سرمایه های انقلاب اسلامی هستند و باید قدردان آنان بود.


استاندار البرز در سفر به شهرستان فردیس از جانباز سرافراز دفاع مقدس«اکبر حسنی نشترودی» عیادت کرد.


وی در این دیدار با تجلیل از مقام رفیع جانبازان و خانواده معظم شهدا گفت: تحمل درد ناشی از جانبازی نزد خداوند متعال محفوظ و برخوردار از اجر و حسنه است.


استاندار البرز همچنین به دیدار «فیروز شهبازیان» پدر یکی از شهدای شهرستان فردیس رفت از وی عیادت کرد.


طهایی در این دیدار از مقام شامخ خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تجلیل کردند.


همچنین «ملیحه باغبان» مادر یکی دیگر از شهدای شهرستان فردیس با قدردانی از حضور مسئولان استان درجمع خانواده های معظم شهدا یک جلد کلام الله مجید سید حمید طهایی استاندار البرز اهداء کرد.


استاندار البرز به همراه معاونان، فرماندار فردیس، امروز به دیدار 30 نفر از خانواده های معظم شهداء و جانبازان شهرستان فردیس رفت.

 

انتهای خبر // شبکه خبری فردیس ::: کد خبر ۲۲۸۴
کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

نظر کاربرها

نظر شما
نام و نام خانوادگی
ایمیل
آدرس وب سایت
نظر شما
کد امنیتی

کلیه حقوق این سایت متعلق به شبکه خبری فردیس است و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
©copyright by khabarefardis.ir 2013 - 2018
Powered By P.G.G